Klientų istorijos - SME Finance

Klientų istorijos
2018.05.16

UAB Agrofirma „Sėklos“ vadovas Ramūnas Ažukas: „Eksporto faktoringas trumpuoju laikotarpiu tapo racionaliausiu sprendimu.“


UAB Agrofirma „Sėklos“ yra viena didžiausių Lietuvoje sėklų fasavimo bendrovė, vykdanti augalų ir sodo-daržo prekių mažmeninę ir didmeninę prekybą, sėklų eksportą.  Šiemet įmonė atšventė 70 metų veiklos jubiliejų. 221 darbuotoją turinti bendrovė taip pat teikia aplinkos tvarkymo bei apželdinimo paslaugas. Lietuvoje UAB Agrofirma „Sėklos“ valdo 57 populiarias sodo ir daržo parduotuves „Žalia stotelė“ bei „Žaliasis centras“. 

Tiekėjai susiduria su ilgo mokėjimų atidėjimo problema

Įmonė eksportuoja sėklas, trąšas, kitas sodo priežiūros priemones  į užsienio rinkas: Švediją, Suomiją, Jungtinę Karalystę, Latviją, Estiją ir kt. Plėsdama  eksportą, UAB Agrofirma „Sėklos“ vedė derybas su vienu iš didžiausių mažmeninės prekybos tinklų dėl prekių tiekimo. Kaip įprasta Baltijos šalių rinkose, tiekiant prekes dideliems mažmeniniams tinklams, mokėjimo atidėjimas pagal sutartį su tokiais tinklais gali sudaryti net iki 120 dienų. 

 „Mūsų įmonė jau daug metų vykdo didmeninę prekybą bei plečia privačių prekės ženklų prekių gamybą dideliems prekybiniams tinklams. Tokiais atvejais, kai ieškoma naujų rinkų ir susitariama dėl didelės apimties prekių pardavimo žinomuose prekybos tinkluose, naujas tiekėjas dažniausiai neturi itin daug derybinių galių keisti įprastus apmokėjimo terminus, – pasakoja Ramūnas Ažukas, UAB Agrofirmos „Sėklos“ generalinis direktorius. – Tarkim, Baltijos šalių rinkoje apmokėjimo terminai yra vieni ilgiausių. Todėl mes visuomet ieškome efektyviausių būdų, padedančių kuo greičiau atgauti investuotas lėšas ir trumpinti apyvartinio kapitalo sugrįžimo ciklą.“

Laikas brangesnis už didesnę paslaugos kainą 

Kaip pasakoja įmonės vadovas, pažintis su „SME Finance“ komanda padėjo iš naujo atrasti faktoringo paslaugų vertę. UAB Agrofirma „Sėklos“ įvertino skirtingų finansuotojų paslaugas ir išanalizavusi nutarė, kad efektyviausia bus pasinaudoti eksporto faktoringu. Iš pirmo žvilgsnio faktoringas kainuoja brangiau nei paskola banke, tačiau lėšų atgavimo greitis (per 1 dieną) ir proceso paprastumas tapo lemiami argumentai. Pirmą kartą naujam užsakovui tiekdama prekes už maždaug 100 000 eurų, UAB Agrofirma „Sėklos“ pasinaudojo galimybe finansuoti šios siuntos sąskaitą.  

„Visapusiškai įvertinome, kad iš verslo pusės tikslingiausia buvo pasinaudoti faktoringo paslauga. „SME Finance“ sprendimą finansuoti mūsų sąskaitas priėmė labai greitai ir jau kitą dieną po kreipimosi pervedė 90 proc. sąskaitos sumos. Gautas lėšas iš karto investavome į naujų importo prekių įsigijimą“, – sprendimo priėmimo logiką aiškina įmonės vadovas.

Daugiau lankstumo sezoniniam verslui

Jo žodžiais, pirmoji bendradarbiavimo patirtis su „SME Finance“ parodė, kad ši bendrovė labai stengiasi įsigilinti ir perprasti kiekvieno kliento veiklos specifiką. 

„Be to, įsitikinome, kad faktoringo paslauga suteikia laisvės vykdyti neplanuotus projektus, greičiau išnaudoti naujas verslo galimybes, jei pelno marža yra pakankama. Mūsų atveju verslas ypač priklausomas nuo sezoniškumo, todėl eksporto faktoringas trumpalaikiu laikotarpiu tapo racionaliu verslo sprendimu. Kadangi laikas, kai galime aktyviai plėtoti veiklą, yra ribotas, mūsų verslui brangi ir svarbi kiekviena sezono diena“, – teigia R. Ažukas. 

Mindaugas Mikalajūnas, „SME Finance“ direktorius, sakė: „Finansų ekspertų vertinimu, UAB Agrofirma „Sėklos“ atitinka bankų keliamus standartus ir daugeliu atvejų galėtų pasinaudoti bankų teikiamomis paskolomis ar kitomis bankinėmis paslaugomis. Tačiau praktikoje, kai iškyla poreikis greitai priimti verslo sprendimą ir gauti finansavimą, bankinio finansavimo procesas užtrunka. Be to, neretai reikalaujama įkeisti turtą. Šiuo atveju faktoringas tampa greitu ir lanksčiu finansavimo sprendimu,  nereikalaujančiu turto įkeitimo. Per 1-2 dienas priimame sprendimą dėl finansavimo ir iš karto pervedame lėšas į kliento sąskaitą.“ 

Daugiau informacijos:
UAB Agrofirma „Sėklos“, Ramūnas Ažukas, generalinis direktorius  (r.azukas@seklos.lt)
„SME Finance“ atstovas: Tomas Tiškus, Projektų vadovas (+370 655 10 883, tt@smefinance.lt

 Įveskite savo el.pašto adresą arba telefoną ir mes Jums pateiksime savo pasiūlymą
Įveskite savo el.pašto adresą arba telefoną ir mes Jums pateiksime savo pasiūlymą
Įveskite savo el.pašto adresą arba telefoną ir mes Jums pateiksime savo pasiūlymą
Įveskite savo el.pašto adresą arba telefoną ir mes su Jumis susisieksime ir kartu rasime sprendimą pagreitinti Jūsų verslo augimą
Dėkojame. Pasistengsime pateikti pasiūlymą Jums kaip galėdami greičiau.